1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Toprak, küçük çocuğun isteğini geri çevirmedi
Vali Toprak, küçük çocuğun isteğini geri çevirmedi

Vali Toprak, küçük çocuğun isteğini geri çevirmedi

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, İlkokul 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Halil Kartal’ın isteğini geri çevirmeyerek cuma namazını birlikte kıldı.

A+A-

Meram İlçesi Mehmet ve İbrahim Çelik İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Halil Kartal, televizyonda gördüğü Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ile tanışmak ve birlikte Cuma namazı kılmak istediğini ailesiyle paylaştı. Ailesinin yönlendirmesiyle Konya Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü ile irtibata geçen Kartal, isteğini Özel Kalem Müdürlüğü yetkililerine bildirdi.

Durumdan haberdar edilen Konya Valisi Toprak ise programı yoğun olmasına rağmen Kartal’ın isteğini geri çevirmeyerek randevu verdi. Ailesiyle birlikte Konya Valiliğine gelen Kartal, Vali Toprak ile görüşme imkanını buldu. Kartal’a sürpriz yapan Vali Toprak, 42 0001 kırmızı plakalı makam aracına davet ederek birlikte öğle yemeğine gitti.

Yemeğin ardından Meram’daki Dutlu Camii’nde cuma namazını da birlikte kılan Vali Toprak ve Kartal daha sonra Vali Konağına geçti. Vali Toprak, Kartal ile yakından ilgilenerek Konağı gezdirdi. Konaktaki evcil hayvanlara ilgi gösteren Kartal, asırlık anıt ağaçlar karşısında hayranlığını gizleyemedi. Ziyaretin sonunda Vali Toprak, Kartal’a çeşitli hediyeler vererek derslerinde başarılar diledi. Kartal ise hayalini gerçekleştirme sevinciyle, istediğini geri çevirmediği için Vali Toprak’a teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler