1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Binali Yıldırım’ı kendi haline bırakın yeter!
Binali Yıldırım’ı kendi haline bırakın yeter!

Binali Yıldırım’ı kendi haline bırakın yeter!

Ahmet Şükrü Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın kendi haline bırakılması gerektiğini yazdı.

A+A-

Binali Yıldırım Türkiye’nin yatırımlarını projelendiren ve Ulaştırma’da devrimler gerçekleştiren bir Bakan’dır.

Binali Yıldırım Türkiye’yi yönetmiş bir Başbakan’dır.

Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı makamından sonra en üst makam olan T.B.M.M. Başkanlığı yapmış bir siyasetçidir.

Binali Yıldırım laf üstüne laf yerleştiren değil taş üstüne taş koyan, icracı bir siyasetçidir.

Binali Yıldırım’ın hiçbir siyasi referansa ihtiyacı yoktur, “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın üzerindeki gölgeler başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmak üzere hepsi kaldırılmalıdır, elbette ki İstanbul Erdoğan kişiliği ve siyasetiyle kazanılmış tarihi bir misyonuna sahiptir, mesele o değildir, mesele Binali Yıldırım’ın kendisi olarak sahnede yer almasının sağlanmasıdır.

Seçimler öncesinde Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın karşısında belediye başkan adaylarının yer aldığı televizyon programında Binali Yıldırım’ın kendisi için hazırlanan capsların hatırlatılmasına verdiği cevap bir taraftar olarak beni bile rahatsız etti.

Sayın Cumhurbaşkanımız ‘biz’ der, ben de orada ‘biz’ dedim” diyecek duruma gelmesi, üzerinde bir baskı olduğunu ya da kendini bir baskı altında tuttuğunu göstermeye yeterlidir, onca yıl birlikte siyaset yaptığı, kendisinin belediye başkan adayı olarak İstanbul halkının huzuruna sunduğu Binali Yıldırım için Cumhurbaşkanımız Erdoğan, “Elbette ki ben yaptım da diyeceksin, sen bize projeleri sunan, biz de onaylayan olduk” deseydi ne kaybederdi. Ayrıca olan da o!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da, ittifak ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in üstünde bir aday olarak İstanbul halkının karşısına çıktı, neredeyse hepsi emrindeymiş gibi bir rol üstlendiler.

Türk siyasi tarihimizde espri ve ciddiyeti yerli yerince kullanabilen belki de tek siyasetçi Binali Yıldırım olmasına rağmen, bizler seçim sürecinde Binali Yıldırım’ın o yüzünü yeterince göremedik.

İstanbul seçimini buna rağmen kazanan Binali Yıldırım’dır, hırsızların oy çalmasının ve organize olmuş bir çetenin kurbanı olmuştur.

İstanbul seçim sürecinde yaptıklarını “Ben” yaptım diyen, o özgüveni seçmene hissettiren bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı istiyoruz.

Erdoğan’ın da en samimi şekilde Binali Yıldırım’la ilgili mega projeleri nasıl kendine sunduğunu, nasıl ikna ettiğini, hatta bu hükümet sürecinde yatırımların beyni olduğunu anlatmasını da bekliyoruz.

Binali Yıldırım’ı kendi haline bırakın değil İstanbul’u kazanmak, Türkiye’ye de birçok yeni projeleri kazandıracak bir kişiliğe sahip olduğu görülecektir.

Ahmet Şükrü Kılıç

Önceki ve Sonraki Haberler