1. YAZARLAR

  2. Doğan Hisar

  3. Erdoğan bu kafayla giderse daha çok sırtından hançerlenir!
Doğan Hisar

Doğan Hisar

Yazarın Tüm Yazıları >

Erdoğan bu kafayla giderse daha çok sırtından hançerlenir!

A+A-

AK Parti Konya milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı ve merkez ilçe belediye başkanları o sıfatları ve koltukları sizlere siyaset kazandırdı, İstanbul seçimlerinin yenilenmesiyle ilgili gavur bile yırtınıyor, sizden bir destek çağrısı duymuyoruz.

***

Türkiye operasyonlara harcadığı parayı milletine harcasaydı bu ülkede asgari ücret bile tarihe karışırdı. Çapsız adam oğlunu askere gönderdiğini söylüyor, diğer tarafta terörün her türlüsünü kucaklıyor, teröristlere askerlik yapıyor. Oğlun keşke paralı askerlik yapsaydı da sen terör gruplarının şaklabanı olmasaydın! CHP bugünkü haliyle bir çıbandır, içindeki cerahat temizlenmeden bu ülkenin huzura, refaha ulaşması da mümkün değildir. Muhalefette bulunduğu halde ülkenin ekonomisine zelzeleler yaşatıyor, bunlar için kim olursa olsun farketmez, herkesle birleşir, herkesle işbirliği yapar, yeter ki milletin üzerindeki vesayetleri kaldıran iktidar gitsin, resmi vesayetler oluşturulsun. AK Parti'nin hataları vardır, zillet ittifakı suç işlemektedir. Milletimiz sıkı durmayı bilmiştir, bunların artık son çırpınışlarıdır. Bizim içimizde de kıçı koltuğun sıcaklığına alışmış, iştah kabartan sünepeler vardır. AK Parti'nin tabanı samimiyetini muhafaza etmektedir, AK Parti'nin yönetim kadrosu millet kadar samimi olmak ve sorumluluk taşımak zorundadır. Biz arkasını toplayacağımız insanlar istemiyoruz, arkasından yürüyeceğimiz insanlar istiyoruz. Erdoğan yüzünü millete dönmelidir, milletin tepkisini dikkate almalıdır, yanındaki yağdanlıkları uzaklaştırmalıdır!

***

Tutturmuşlar 4 ayrı oy pusulası kullanılmış. Adamlar diğerleriyle niye uğraşsın. Büyükşehir Belediye Başkanlığı oy pusulalarında operasyon çekmeleri yeterlidir, zaman mı kaybedecekler, zaten ilçe oylarında sorun olmayacağını bilen adamlar. Hepsini düzenlemeye kalkışsalar zaman yetmez, neyin kafasını yaşıyorlar da algı oluşturmaya kalkışıyorlar!

***

Hırsızlara, resmi evrakta tahrifat yapan gaspçılara İstanbul halkı gününü gösterecektir. Bunlar diyorlar ki, "Oylarınızı çaldık, niye sahip çıkmadınız!" O zaman hırsızlara gün doğsun, parmak izi, mobeseler, tanıklar, seri numaraları delil kabul edilmeyecek mi? Yakalandınız, utanmanız gerekirken bir de hırsız mağduru oynuyorsunuz!

***

PKK'nın, FETÖ'nün kuklası, emperyalizmin maşaları nasıl bu kadar taban bulabiliyor, aklımı yitirecek kadar hayret ediyorum!

***

İngiltere'de altın rezervi olmadığı halde bütün kaçırılan altınlar altın rezervi varmış gibi kayıtlara geçiyor. Amerika bütün Ortadoğu ülkelerinin yeraltı kaynaklarını zimmetine geçiriyor, ülkemiz de dahil olmak üzere üretimi engelliyor. Sol'un sürülerinin eline silah tutuşturuyor, terör eylemleri yaptırıyor, haysiyetsiz çapulcular, özgürlük, kardeşlik, barış türküleri çığırıyor. CHP de bunlara çanak tutuyor!

***

Arz-ı mev'ûd hayalleri kuranların yerli taşeronlarını tükürüğümüzle boğarız, bu ülkede yaşayanlar, vatan topraklarına göz dikenlere köpeklik yapamaz, yaptırmayız!

***

Aklını FETÖ'ye kiralayan Arınç Efendi de akıl veriyor. FETÖ'nün siyasi ayağına dokunmadığın gibi sıpasını da vekil yaparsan bunlar tükenmez. Erdoğan akıllanmayacak, hadi önce 'aldatıldık' diyordu, göz göre göre hem de millete rağmen bunlara prim veriliyorsa saflıktan öte başka hesaplar var demektir.

***

Her zaman böyledir; tıyniyetleri hiçbir zaman değişmez, zoru gördüklerinde milletin değerlerine sarılırlar, gücü ele geçirdiklerinde milletin değerlerini zor kullanarak katlederler. CHP'nin değerlerimizle kavgasını yadırgamıyoruz, onların takiyeci yüzlerine aldanan sağ seçmen sokuldukça her taraflarından sokulmuşlardır, daha kaç kez aynı mağduriyetleri yaşamaları gerekiyor? Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu büyük bir vebal altındadır. Gerekirse hiçbir yerde görev almasınlar, kendi bulundukları siyasi yapılara ya da yol arkadaşlığı yaptıkları insanlara öfkeleri, onları esas hesaplaşması gereken CHP ve HDP'yle biraraya getirmemelidir.

***

Yemeye-içmeye, protokol konuşmalarına, protokolde oturmaya-kalkmaya gelince göbeklisi, bacaksızı boy gösterir. Nikah şahitliklerinde bile kasılan siyasilerimiz, tarihe tanıklık eden tek laf söylemez. Bu kadar çapsız insana rağmen bu millet yine yılmadan, yüksünmeden AK Parti'yi iktidar yapıyor. İstanbul seçimleri neyine beyefendilerin, hanımefendilerin, kendi ilçelerini bağımsız adaylara kazandırtacak kadar beceriksiz, kabiliyetsiz ve yüzsüzler. Bunları belirleyen iradeyi sorgulamayacak mıyız? Sonra da "Yalnızım" diye hayıflanıyor. Bırak yalnızlığı, sen bu kafayla gidersen sırtından daha çok hançerlenirsin!

***

Yalakanın, yalakalık yaptığı insan çaptan düştüğünde yalakalığı biter, o kadar çok yalak insan var ki, her şeyi sulandıran, en ciddi meseleleri dahi cıvıklaştıran bir güruh peydahlandı.Yalakaları bile neredeyse bunlara bakınca kutsayacak duruma geliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar