1. YAZARLAR

  2. Doğan Hisar

  3. Fatih Erbakan'ın niyetinden şüphe etmem, inanırım!
Doğan Hisar

Doğan Hisar

Yazarın Tüm Yazıları >

Fatih Erbakan'ın niyetinden şüphe etmem, inanırım!

A+A-

Fatih Erbakan Cumhur İttifakı’nda yer almayacağını açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın Cumhur İttifakı'nda yer alması kendinin milletvekili olmasını ve AK Parti milletvekili listelerinden rahatsızlık duyanların partisine oy vermesini sağlardı.

İstişare kurullarında birçok görüş masaya yatırılmıştır, niyetler konuşturulmuştur, kâr, zarar hesapları yapılmıştır mutlaka.

Cumhur İttifakı'nda yer alması Erdoğan sonrası AK Parti tabanında Erbakan'a bir meşruiyet kazandırabilirdi.

Erbakan'ın gençler nezdinde bir karşılığı var, sadece Cumhur İttifakı'na destek vermesi anlamında bir çabaya girilmesi değil benim önceliğim, siyâsette kalmasını sağlamak için de ittifakın içinde yer alması zorlanmalıdır.

Fatih Erbakan'ın Cumhur İttifakı'nda yer alması Cumhur İttifakı'ndan daha çok Fatih Erbakan ve Yeniden Refah Partisi'nin kazanımı olacaktır.

Fatih Erbakan Cumhur İttifakı’nda yer almadığı ya da Cumhur İttifakı’na destek vermediği takdirde kazanan kendisi olmadığı gibi Millet İttifakı’nın değirmenine su taşıyan olacaktır.

Erbakan’ın Cumhurbaşkanı adaylığı için yeterli imzayı toplaması, kendi partisinin seçime girmesi kime ne kazandırabilir?

İhtimal dahilinde hayali bile kurulamayan bir gerçeklik ortada duruyorken, Erbakan’ın niyetinden şüphe etmem ben, bir art niyet taşıdığına inanlardan biri olurum ve siyasi tarih serüveninde kendisini affetmeyen bir yerde dururum.

Eğitimbir Sen Konya 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı ve Cihannüma Yöneticisi birinin mesajını göndermiş bir tanıdığım.

Mesaj şöyle:

Merhaba arkadaşlar

Fatih Erbakanın Cumhurbaşkanı adayı olabilmsi için yüzbin imza gerekiyor destek olmak isteyen cevap verebilir mi. Not: Başka partiye üye olmanız sorun değil, yahut oy vermeseniz bile aday olması için imza verebilirsiniz. 22-27 mart tarihleri arasında. İl ve ilçelerde oturan herkes Yüksek Seçim kuruluna giderek bu imzayı atabilir. (Evet) diyenleri görebilirmiyim.

Aynı adam mesaj gönderdiği gün AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı'yı ziyaret ediyor, resim karesine giriyor. AK Parti aday adayı Latif Selvi'nin ilçe ziyaretinde de kendini gösteriyor. Karekter bu! Her yerde. 

İmza toplarken kimsenin kimliğine bakılmıyor, iş dilenciliğe kadar dayandırılıyor, kendilerine kimlik kazandıracak bir teklif karşılığında ilkelerden bahsediliyor. Bu ilkenin sonu ülkenin kaosa sürüklenmesine hizmet etmektir.

Erbakan aday oldu diyelim, Yeniden Refah Partisi kendi listesiyle seçime girdi diyelim, bu kime hizmet etmektir?

Cumhurbaşkanlığı başvuruları olana kadar Erbakan ikna edilmeli, siyasi tarihlerinin geçmişine ve geleceğine kara leke vurdurulmamalıdır.

Biraz feraset, biraz akıl!

Önceki ve Sonraki Yazılar