1. YAZARLAR

  2. Doğan Hisar

  3. Her şey güzel olacakmış(!)
Doğan Hisar

Doğan Hisar

Yazarın Tüm Yazıları >

Her şey güzel olacakmış(!)

A+A-

Önce kendiniz bir güzel olun.

Furbol kulübünün divan toplantısına kadar ağız kirlerinizi taşıyorsunuz.

O takıma gönül veren yarıdan fazla farklı siyasî partileri tercih eden insanlar var.

Utanmadan bir de alkış tutuyorlar.

Stadyumlara AK Parti'nin gençleri toplaması, slogan attırması bir işarete bakar, taraftar takımının şampiyon olması için slogan atar, siyasi figuran olmak istiyorlarsa yeri stadyumlar değil, partilerin ilgili organlarıdır.

Önce yaptığınız hırsızlık için bu milletten özür dileyin!

Galatasaray Divan Kurulu Toplantısı’nda taraftarlarının farklı siyasi görüşleri paylaşmasına rağmen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen, YSK Kararlarını eleştiren Hayri Kozak ve alkış tutanlar hakkında Türkiye Futbol Federasyonu da, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlatmalı, spor kulübünde siyaset yapanların kurul üyeliklerine son verilmelidir.

Galatasaray CHP’nin kurduğu, sadece CHP’lilerin taraftar olduğu bir takım değildir, Galatasaray futbol takımını bir siyasi parti sözcülüğüne dönüştürmeye kimsenin hakkı da, yetkisi de yoktur.

Bu beyler ve hanımefendiler ille de futbol üzerinden siyasi demeçler vereceklerse CHP bir futbol takımı kursun, orada avazları çıktığı kadar bağırsınlar.

Bu rezilliğin hesabı mutlaka sorulmalıdır.

Ayrıca Futbol Federasyonu stadyumlarda siyasi slogan atanlarla ilgili maçlara girme yasağı da getirmelidir, eğer bir önlem alınmazsa aynı takımın taraftarları karşı karşıya getirilecektir, her parti kendi gençlik kollarını stadyumlarda slogan attırmaya kalkışsa, seslerini yükseltmekle kalmaz, oturdukları sandalyeler de havada uçuşur.

Bu dangalak ve gerzeklerin siyasi hırsları, aynı futbol takımının taraftarını birbirine düşman yapacak duruma getirecektir.

Ekrem İmamoğlu’nun Galatasaray camiası olarak adlandırdığı destek mesajıne teşekkürü de sorgulanmalıdır. Kendisine Galatasaray camiası değil, kurul üyelerinden bazıları destek vermiştir, futbolu siyasete alet eden davranışları hakkında da soruşturma başlatılmalıdır.

Seçim sürecinde hiçbir aday stadyumlara sokulmamalıdır!

Önceki ve Sonraki Yazılar