1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat Akıncı

  3. Kürtler bu milletin kendisidir!
Alper Mikdat Akıncı

Alper Mikdat Akıncı

Yazarın Tüm Yazıları >

Kürtler bu milletin kendisidir!

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Suriye’de yaşayan Kürtlerle sorunu yoktur, devlet olarak Kürtler hangi ülkede yaşarsa yaşasın bir aidiyet bağı sorumluluğu taşımıştır, Türk milleti de onları kardeş bilmiştir.

Kürtler bizim için Azeri kardeşlerimizden, Türkmen kardeşlerimizden daha yakın olmuştur da denilecek bir durum değildir, Kürtler bu milletin kendisidir.

Suriye sınırları içinde yaşayan Kürtler, Amerika’dan bağımsız, emperyalist ülkelerden bağımsız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne düşmanlık yapmayan, Suriye içinde özgürlük mücadelesi veren Özgür Suriye Ordusu gibi bir mücadelenin içinde yer alsaydı, Türkiye, devlet olarak onların yanında yer alır, hatta kurulacak olan yeni Suriye yönetiminde onların başa geçmesinde ya da pay sahibi olmasında bütün varlığıyla destek verirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Suriye’den Türkiye’ye sığınan sadece Araplara değil yüzbinlerce Kürt halkına da kucak açmıştır.

Esas yerli yerine oturtulması gereken bir gerçek daha vardır, Suriye’den sınırlarımıza tacizde bulunan, terör eylemlerinde bulunan Esad’a bağlı güçler değildir, PKK’ya bağlı terör örgütüdür, Esad da, Amerika da bu durumdan memnundur, her iki güç de, Türkiye’ye karşı yapılan saldırıları desteklemekte, Amerika terör örgütüne silah sevkiyatı yapmaktadır.

Baas rejimi 40 yıldan buyana PKK’ya ev sahipliği yapmıştır, Esad ve Amerika’nın PKK’yı koruyup kollaması yeni de değildir, Esad ve ataları PKK’yı kendi topraklarında barındırmış, Amerika da beslemiştir.

Terör örgütünün arkasında terör devleti Amerika vardır, terör örgütüne dokunmayan sözde Amerikan’ın devirmek için Suriye’ye girdiği Esad vardır.

Amerika’nın hava sahasını kapatmasının hiçbir hükmü olamaz, Türkiye harekata başlamıştır, gerektiğinde hava saldırılarında da bulunacaktır!

Türkiye’de yaşayan terör destekçilerinin anlamadığı, görmediği, akledemediği birkaç meseleye de açıklık getirmek istiyorum!

Evet, Amerika PKK'yı uzun menzilli silahlarla donattı, gücü yetse hava sahasını da açar, savaş uçaklarını da onların hizmetine sunardı. Amerika PKK'ya bir güç vehmi yaşatıyor, karada yüklediği ne kadar güç varsa, havadan bitirilecek kısırlıktadır. Savaş düzeni almış bir ordunun karşısında, vur-kaç taktiği hiçbir sonuç aldıramaz.

Amerika'nın ekonomik kriz tehdidine papuç bırakacak değiliz, Türkiye terör belasından kurtulduğunda, operasyonlara harcanan para yatırımlara harcanacaktır, hepimizin gelir seviyesinin yükselmesini sağlayacaktır.

Halkımız iyi bilmelidir ki, milletimizin paraları milletimizin terör karşısında esaslı bir duruş gösteremediği için hep heba edilmiştir.

HDP'yi vareden bütün unsurlar sorgulanmalıdır!

"Analar ağlamasın, savaşa hayır" diyeceğinize, "Ananızın ocağına geri dönün, onları ağlatmayın, devletinize karşı Amerika'nın köpekliğini yapıp saldırmayın" deyin.

Biz biliyoruz sizlerin niyetini, siz munafık dil ve tavırlarınızla bu milletin karşısında yer almayı kendine vazife edinmiş aşağılık yaratıklarsınız!

Önceki ve Sonraki Yazılar