1. YAZARLAR

  2. Doğan Hisar

  3. Sedat Peker'in ağzında Turan sakız oldu, çiğnendi!
Doğan Hisar

Doğan Hisar

Yazarın Tüm Yazıları >

Sedat Peker'in ağzında Turan sakız oldu, çiğnendi!

A+A-

Bu ülkede terör gruplarıyla, yolsuzluklarla ne kadar uğraşırsanız uğraşın yalnız kalmaya mahkumsunuz.

O kadar FETÖ davalarına katılım çağrısı yaptık birkaç kişi geldi, sonrasında onlar da gelmedi.

Kendimiz onlarca mahkeme yaşıyoruz, bir Allah'ın kulu bırakın gelmeyi, hep birlikte meselelerin üzerinin kapatılması için uğraşılıyor.

Biz 'millet bu işlere müstehak' diye çekilemiyoruz yine de kenara.

Suç sadece Peker'de, Ağar'da değil, devleti yönetenlerde suç olduğu kadar bu yaşananlar gündeme getirildiğinde kamuoyu oluşturamayan milletimizde.

Soygunlar seyrediliyor, talanlar seyrediliyor, vurgunlar seyrediliyor, zimmete geçirmeler seyrediliyor, sonra da kirlenmişlik üzerinden taraf olunması isteniyor.

Muhalefeti suçlayacak çok şey var da onları suçlamıyorum, çünkü; onlar iyilikler üzerinden kendilerini gündeme taşımaktan yoksun kişiler, bu tür tartışmaları körükleyen siyasi bir dil geliştiriliyor.

Devleti kim yönetiyorsa fatura oraya kesilir, muhalefetin diline düşmek onları suçlu kılmaz.

Adam bir dil geliştiriyor, komünist olduğunu söyleyen gazeteciye "Namuslu adam diyor, abi diyor!", onlar da mafyanın abisi olmanın zevkini çıkarıyor, "Benim seninle bir işim olmaz, senin abilerin başkası" diyemiyor.

Adam muhalefete abi, abla, hoca, kardeş denilmesinden de gocunmuyor, kendi üzerinden iktidar partisine vuruş sağlanmasından acayip mutlu oluyor.

Sedat Peker'e karşı temkinli davrananlar, gündeme getirdiklerini hararetle tartışıyor, Sedat Peker'in suçlandığı olayları hiç gündemlerine almıyor.

Peker'in gündeme taşıdıklarının mutlaka soruşturulması gerektiğini düşünüyorum, Peker'in yaptıklarının da paylaşılması gerekiyor.

Bunların seyirlik bir kamuoyu karşılığı var, birkaç ay sonra o heves de tükenir.

Terör gruplarının para kaynağı olan uyuşturucu trafiğine vurulan darbeler daha çok figüran çıkaracaktır. Bazen de ‘olanda hayır vardır’ demek gerekiyor.

Muhalefet, Peker'in konuşmaları üzerinden yine siyaset yapsın, yapmasın demiyorum, re’sen bir soruşturma başlatılmış değil, o videoları delil göstererek suç duyurusunda bulunmalıdır. Değilse yarıştırılan laflar altında hakikatler katledilir.

Utanması gereken insanlar gururla konuşacak duruma geliyorsa, Turan'ı kurma sloganı bile bunların ağzında sakıza dönüştürülüyorsa, vay bu milletin haline!

Şantajla, tehditle, tetikçilikle, azmettirme şirketleriyle toplumsal karşılık bulan kişi ve yapılar, bu devletin de, milletin de büyük ayıbıdır.

Temiz kalmak zor!

Önceki ve Sonraki Yazılar