1. YAZARLAR

  2. Doğan Hisar

  3. Sevmiyorum ama dürüst!
Doğan Hisar

Doğan Hisar

Yazarın Tüm Yazıları >

Sevmiyorum ama dürüst!

A+A-

"Türkiye ittifakı" söylemi desteklenmelidir, kutuplaşmalardan uzak Türkiye'nin birikimi olan sağcı solcu bütün insanlarımız devletimizin bekasını, milletimizin ikbalini omuzlarında taşımaktadır. Acılardan beslenen insanlarımız, akan kanı fırsata dönüştüren insanlarımız taban bulmasa bu kadar çığırtkanlık yapamaz.

Bizim üst bir dile, herkesi eşit gören, bilgiyi, doğruluğu, dürüstlüğü, liyakatı hangi görüşten olursa olsun üstün tutan bir bilince ihtiyacımız var.

Nasıl ki bizler azınlıkta olduğumuz dönemde çoğunlukta olanları haklı bulmuyorsak, şimdi de çoğunlukta olduğumuz için bizleri haklı bulmayanlar çıkacaktır.

Bu ülkenin vatandaşları devletin bütün imkan ve gelirlerine eşit hisseyle ortaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Kemal Kılıçdaroğlu da, Devlet Bahçeli de, Meral Akşener de, diğer partilerin genel başkanları ve seçmenleri de, daha doğru bir ifadeyle 82 milyon insanımız aynı hisse payına sahiptir, kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur, sadece yönetim organizasyonunda insanların makam temsili vardır.

Ülke sevgisi ülke insanlarını sevmeden kemaliyete ulaşamaz.

Birbirimizi belki sevmek zorunda da değiliz, doğruyu sevmeliyiz, dürüstlüğü sevmeliyiz, liyakatı sevmeliyiz, bu değerleri taşıyan insanı sevmesek de, sevdiğimiz değerleri üzerinde taşıdığı için yetkilendirmeliyiz. Hep "Hırsız ama çalışıyor" demek zorunda değiliz, "Sevmiyorum ama dürüst" demeyi öğrenmeli ve tercih etmeliyiz.

***

Bu tencereye ben niye kapak oluyorum” diye düşündüğüm anlar oluyor, aslında hiç uyumlu da değiliz, bazen de “Kerhen de batsın”, “Ehven-i şer” de batsın diyorum.

İnzivaya çekilmek kurtuluş olsa kendinden bile kaçar bir Hira bulursun; belki de bir Hira tefekkürü yaşamadığımız için düşman peşimize düşüp “Sevr Mağarası”nı sığınak edinmedik, belki de hep ondandır bir Medinemizin olmayışı!

***

Artık yönetmeye talibiz, İslamî esaslara göre yaşamaya, İslamî esasları yaşatmaya değil!

***

Diriliş Ertuğrul'da Albastı karakteri bir kurgudur, Erdoğan'ın yanındakiler gerçektir. O peçeyi indiren insanlar olmuştur, Erdoğan görmemiş, görmek dahi istememiştir.

İşe 2010'da referandum taslağını hazırlayanlardan başlayabilir.

Hatta ittifak yasasını hazırlayanlardan da başlamalıdır.

En son da bazı illerde ittifak yapılmasını sağlayan o illerin ilçelerinde ittifak oluşumuna engel olan kimler varsa onları da hizaya çekmelidir.

Biz sandıkta kaybetmedik, biz sandığa giden yolda kaybettirildik!

Önceki ve Sonraki Yazılar