1. YAZARLAR

  2. Doğan Hisar

  3. Şimdi cıyaklamanın alemi yok!
Doğan Hisar

Doğan Hisar

Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi cıyaklamanın alemi yok!

A+A-

Devleti yönetenlerin FETÖ'ye, PKK'ya ya da benzer örgütlere operasyonları zaman zaman duraklama gösterir, terör örgütleri, devlete ve millete karşı operasyonları her fırsatta gerçekleştirir ve fırsatlar oluşturur.

Her iki örgütün de siyasi ayakları kadar halk tabanı da canlıdır.

FETÖ'nün siyasi ayağı kırılmadığı gibi, FETÖ üzerinden suçlamalarda bulunan insanlar da sadece yeri geldiğinde akıl verir.

"FETÖ Davaları'nı takip ettin mi" sorusu yöneltilse sessizliğe boğulur, pratik alanda sessizliğe boğulanların sosyal medyada seslerinin çıkması benzerlerinin çoğunlukta olmasından dolayıdır.

Konya'da devedişi FETÖcüler beraat ettirildi, kimsenin umurunda da olmadı.

 FETÖ'nün siyasi imamı Av. Abidin Gürsoy'a "Hangi siyasilerin imamı olduğu" hâlâ sorulmuş değil.

FETÖ'nün üniversitesine milyonlar aktaran adam beraat ettirildiği gibi bir de kendi adına kurduğu siteden manifesto yayınlıyor.

Bir diğeri Fettullah Gülen'in emriyle üniversite kurduğunu beyan ettiği halde hakkında soruşturma açılmıyor, Konya'da açılan davada da tarihli duruşmaların hiçbirine katılmadan beraat ettiriliyor.

Kontrollü bir FETÖ mücadelesi var, bunun suçlusu da en az siyasiler kadar bizleriz.

FETÖ'nün yurt ve sosyal tesislerini devletten devralmak için yarışan vakıf ve sivil toplum örgütlerinden aynı çabayı FETÖ mücadelesinde göremedik.

İstanbul seçimlerinin altında FETÖ’nün aklı olduğu iddialarını küçümseyecek değiliz, bu zamana kadar FETÖ organizasyonunu küçümseyenleri küçümsüyoruz, küçümsemekle yetinmiyoruz, ihanet içinde olduklarını söylüyoruz.

Cumhurbaşkanımız FETÖ için, “Bu çete tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan bir çetedir” tespitinde bulunmuştu.

Tabana darbe vurulurken, ticaret ve ihanet içinde olanlara darbe vurulmadığı gibi ödüllendirildiğini de görüyoruz.

FETÖ’nün üniversitesinde çocuğunu okutan memur görevinden ihraç edildi, üniversiteyi kuran, üniversitelerde mütevelli heyeti olan insanlara dokunulmadı.

FETÖ’den gözaltına alınan insanlar hakkında valilere, cumhuriyet savcılarına serbest bırakılması talimatı veren başbakan yardımcılarına, bakanlara da dokunulmadı hem de mahkeme tutanaklarında ifadeler kayıt altına alındığı halde!

FETÖ’den Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılanan insanların Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlandığına da tanıklık ettik.

Şimdi cıyaklamanın alemi yok!

Tasmalarını serbest bıraktığında yatak odalarına kadar giren bu alçaklar, sandıklara da başlarını sokar!

Önceki ve Sonraki Yazılar