1. YAZARLAR

  2. Doğan Hisar

  3. Turizm Bakanı azledilmelidir, Ekonomi Bakanı değiştirilmelidir!
Doğan Hisar

Doğan Hisar

Yazarın Tüm Yazıları >

Turizm Bakanı azledilmelidir, Ekonomi Bakanı değiştirilmelidir!

A+A-

Taraftar olduğunuzda savunmaya geçersiniz, karşıtlarınız ne herze yerse yesin görmezden gelir, kendi içinizdeki pislikleri sürekli halının altına süpürürsünüz ama kokuya engel olamazsınız.

Türkiye'de eğitim, ekonomi ve güvenlik meseleleri hepimizin takip etmesi ve taleplerini seslendirmesi gereken meselelerdir.

Ekonomi yönetiminde bir sorun yaşanıyorsa taraftarlıklarımızla yaşanan sıkıntıları gideremeyeceğimiz gibi saldırılarla da sorunu çözemeyiz.

Türkiye'nin ekonomik sorununu mevcut bakana yüklemek de doğru değildir, yılların birikmiş sorununda boğulan bir adam olma ihtimali de vardır. Yanlış olan damadın bakan yapılmasıdır, o kadar ekonomik birikimi olan hem teorik hem de pratik başarılara imza atan insanlar varken, Albayrak'ın bakan olarak tutulması asla bir güven meselesi olarak değerlendirilemez, inatlaşma olarak değerlendirilmelidir.

Dolar bilmem kaç liraya çıkarsa çıksın, altın fiyatları isterse havalarda uçsun demek akılların da havalarda uçmaya başladığını gösterir.

Bir devletin milleti kendini ekonomik bağımsızlık içinde hissedemediğinde borçlu olan devletler gibi emir almaya hazır hale gelir. Öncelik milletin bağımsızlığıdır, millet kendini bağımsız hissettiğinde devletinin bağımsızlığını hem maddi hem de manevi olarak güvence altına alır!

***

Fethullah Gülen’in emriyle Uluslararası Antalya Üniversitesi’ni kuran, 15 Temmuz sonrası devlet tarafından el konulan, 4 ay sonra üniversitesinin ismi Antalya Bilim Üniversitesi olarak değiştirilerek geri iade edilen, yine FETÖ’nün emriyle Konya Mevlana Üniversitesi’nin yer tahsisini yapan, mütevelli heyetlerinde bulunan Rixos Otelleri ve Sembol İnşaat’ın sahibi, Zaman Gazetesi'nin eski ortaklarından Fettah Tamince, Devletimizin kuruluşu olan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

Bu adam İstanbul’da yargılanmadı, Konya’daki FETÖ Davası’nın tarihli duruşmalarının hiçbirine katılmadan beraat ettirildi.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a, Amerika’ya, Pensilvanya’ya ve dahi vatana millete hayırlı olsun(!) 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a bu vebal yeter de artar bile.

Şehitlerimizin kanı, gazilerimizin ve milletimizin ah’ları yerini bulacaktır!

***

İsyan edecek nedenin kalmadığında insanlığın da kalmaz.

***

-Ben seni anlayamıyorum, bir çizgin de yok!

-Ben toptan redçi, toptan kabulcü biri değilim. Çizgim olduğu için çizgiden sapanları gücüm yettiğince uyarıyor, çizgiye çekme çabası gösteriyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar