1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Ahmet Sorgun, Faruk Alp ve EYT
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Ahmet Sorgun, Faruk Alp ve EYT

A+A-

Dün Konya milletvekili Ahmet Sorgun ağabeyi aradım. Mevlâna civarındaki esnafı ve Kadınlar Pazarı civarındaki esnafı dolaşmış, esnaf ziyaretleri Eski Garaj'a kadar uzanmış. Önceki ziyaretleriyle şimdiki ziyaretleri arasındaki kıyaslamayı bir cümle ile özetledi:

"Ne yapılması gerekiyorsa hazırız, görev verilsin çalışalım, Allah bunlara fırsat vermesin!

Ahmet Sorgun ağabey milletvekilliği aday adaylığı müracatında bulunmadı. Çalışmalara aday gibi de değil kendine edindiği vazife bilinciyle devam ediyor. 

Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden Hocam Faruk Alp, özelleştirilerde bulunarak, siyasî sürecin önemine uygun bir kararlılığını paylaşmış:

"Az önce Ümraniye Pazarı'ndan geldim. Pazar girişinde CHP ve AK Parti karşılıklı stand kurmuşlar. Bugüne kadar Refah Partisi dahil hiçbir partiye üyeliği olmayan, AK Parti'ye de oyu nasip olmayan ben, tereddütsüz AK Parti standına gittim, teklifsiz kimliğimi uzatıp kaydımı yaptırdım. AK Parti'de mebzul miktarda bulunan "Korkuluklara" rağmen. Allah yardımcısı olsun Reisin. Selamlar."

Yine bir arkadaşımla görüştük. Laf arasında "EYT'den yararlanarak emekli olduğunu" söyledi. Nereden baksan, benden 10 yaş küçük. Çalışmaya da devam ediyormuş. "Devlet bizi koruma altına aldı. Allah Erdoğan'dan razı olsun" dedi. Mart ayında yapılan müracatlarında sorunu olmayanların, eksikliği olamayanların ödeme planları yapıldı, maaşlarını bir ay içinde alabilecekler, öğrendiğim kadarıyla %10'a tekabül ediyor, bu ay yapılan müracaatların işlem düzenlemeleri yapılabilirse onlar da Mayıs ayı içinde maaşlarını alabilecek. 

Görev, fehim ve insana dokunmak...

 

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

Önceki ve Sonraki Yazılar