1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Ali Babacan hamlesi, Muharrem İnce'yi unutturmak için mi?
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Ali Babacan hamlesi, Muharrem İnce'yi unutturmak için mi?

A+A-

Türkiye siyasetinde tesadüflere yer yoktur.

Gazetecisi, yazarı, genel başkanı bu kadar seviyesiz başka bir parti yok.

Herkes kendine yakışan yerde duruyor.

CHP bir “Zübük hareketi”dir!

2002 Yılından buyana AK Parti iktidarına karşı geliştirilen komplo ve her türlü darbe girişimine hiçbir siyasi hareket maruz kalmadı.

Emperyalist devletler ve onların çanak yalayıcısı yerli işbirlikçileri insanlık onurlarını da ayaklar altına alarak her türlü herzeyi yemeye ant içmiş gibi bir araya geldi.

En masum değerlerimiz ve kavramlarımız teröristlerin yüzlerine maske olarak geçirildi.

Barış, halkların kardeşliği, demokrasi, ağaç, böcek ne varsa taziye evine ilk koşan katillerin elinde namlulara sürülen kurşunlar oldu.

Sadece Türk ekonomisinin teröre harcadığı para bile yatırımlara, istihdama dönüşmüş olsaydı Türkiye’nin önünde hiçbir güç duramazdı.

Yıllarca neyi ekip ekemeyeceğimize, hangi madeni işleyip işleyemeyeceğimize, parasını ödeyerek satın aldığımız askeri silahları nerede nasıl kullanmamız gerektiğine varana dek, devletimiz üzerinde belirleyici olan devletlere karşı muhalefet partileri de muhbirlik görevini üstlendi.

Bir insan olsa neyse, siyasi partilerin genel başkanları Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren, ülkemizi parçalamak isteyen emperyalist devletlere kendi devletini şikayet edecek kadar aşağılık bir karaktere büründü.

Türkiye siyasetinde hiçbir şey tesadüf değildir.

Parti kapatma hamleleri, muhtıralar, yağmalar, sokak hareketleri, yargı darbesi, işgal girişimleri ve ambargoların tek bir hedefi vardır, Türkiye’nin belini doğrultan Erdoğan’ı ve O’nun yol arkadaşlarıyla birlikte verdiği bağımsızlık ülküsünü sekteye uğratmaktır.

Öyle bir duruma gelindi ki, yağmacısı, teröristi, hırsızı, haydutu, düzenbazı, oyuncusu, sinsisi, çar-çakalı aynı cephede mevzilendi.

Geriye tek bir hamle kaldı.

Tırtıklama hamlesi.

Bunun için de herkesin üzerine titrediği ekonomi kavramı kaldı.

Bu ülkede biz “İki anahtar” sözü veren siyasi liderlerin belli kesimleri nasıl coşturduğuna da tanığız, “Ekmek arası” dönerle bir sahtekarın %7 oy aldığına da tanığız.

CHP devlete karşı kurulan bütün kumpaslarda yer aldı, CHP’yi de dizayn etmeye çalışan birileri var.

Muharrem İnce meselesi de tesadüf değildir.

Ali Babacan'ın hemen peşisıra apar-topar televizyona çıkarılması da tesadüf değildir.

CHP, Muharrem İnce meselesinin kanayan yarasını kapatamamışken, Ali Babacan üzerinden denilmiştir ki; “Siz CHP’ye hamle yapacak olursanız, biz de AK Parti’ye hamle yaparız!

İşin tuhaf tarafı kendi hamlelerini de Erdoğan’a kesecek kadar gözü dönmüş kasaplık yapan, hem can derdine hem de et derdine düşen kirli bir siyaset izliyoruz.

Ali Babacan’ın kendi tabiriyle çalışma gruplarını yeni oluşturmuşken, televizyona hızlıca çıkartılması asla tesadüf olamaz.

Büyükbaşlar, ekonomik patentli siyasileri birçok ülkede halkın önüne sürmeye başladı.

Dünyanın bazı finans kurumları Erdoğan’ın ekonomiyi düzelttiğini ve ülkenin refah düzeyini artırdığını söylüyor. Söylemelerine de gerek yok, 15 yıl önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye arasında Avrupa Ülkeleri kadar fark var.

Türkiye’de siyaset, ancak lider karizması olan insanlarla yapılabilir.

Tırtıkçı Babacan emanetçi bir emireridir. Gül de Erdoğan'ın emanetçisiydi. Biz sadece siyasette değil birçok kurumda emanetleri zimmetine geçirenlere tanıklık ettik.

Türkiye bir eşiğe gelmiştir, adım attığı anda yürümeye başlayacaktır. Böylesi zamanlarda üçe-beşe bakılmamalıdır. Elbette ki Erdoğan’ın söylenenlere kulağını açması gerekiyor.

Damat çok iyi bir ekonomist bile olsa uzaklaştırılması gerekiyor, bu rahatsızlığı sayın Cumhurbaşkanımızın kendine karşı bir tavırmış gibi algılaması, bunca yıl kendini iktidarda tutan millete karşı kendinin bir tavrı gibi algılanmaya başlamıştır!

Ali Babacan ne lider olabilir ne de iktidara yürüyebilir, tırtıkçılığı AK Parti’yi iktidardan edebilir mi?

Erdoğan milletin isteklerine kulağını tıkarsa eder!

Fazla bir çabaya da gerek yok, bu kez hamamdan çıkan tellak Patronalı Halil’in yanında literatürümüzü cezbe makamında söyleyecek meczuplar da olacaktır, onlara tellallık yapan çığırtkanlar da!

Önceki ve Sonraki Yazılar