1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. CIA Direktörü Fuller, Abdurrahman Dilipak'a siyasi liderlik teklif ettiyse!..
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

CIA Direktörü Fuller, Abdurrahman Dilipak'a siyasi liderlik teklif ettiyse!..

A+A-

Abdurrahman Dilipak, “1991 yılında eski CIA Direktörü Graham Fuller’in kendisine siyasi liderlik teklifinde bulunduğunu, parti kurması için kendisiyle görüştüğünü” söylüyor.

CIA Direktörü Dilipak’tan “FETÖ’nün siyasi ayağını örgütlemesini” istemiş.

Aynı Dilipak FETÖ’nün kurduğu Merkez Partisi’nin istişare toplantısına katılıyor, o toplantıda “AKP bir Amerikan projesidir” dediği iddia ediliyor.

Cumhuriyet savcıları Dilipak’ı ifadeye çağırmalıdır.

Kendisine ajanlık ve Türkiye’de siyaseti dizayn etme teklifinde bulunan Amerikan ajanı Fuller hakkında da soruşturma başlatmalıdır.

Amerikan ajanı Fuller bu teklifi, Amerikan yönetiminin haberi olmadan yapamaz.

Amerika’nın Türk siyasetini yönlendirdiği hep konuşuluyordu, ilk kez ‘kendisine siyasi liderlik teklifinde bulunulduğunu’ söyleyen bir adam çıkıyor.

Adamın neredeyse her olup biten siyasi gelişmelerden haberi var.

AK Parti’nin kuruluş döneminde kendisiyle istişare edildiğini de söylüyor, 17 Aralık sonrası FETÖ’nün kurdurduğu Merkez Partisi’nin istişare toplantısına katıldığını Ali Bulaç da, Merkez Partisi’nin Genel Başkanı Abdurrahim Karslı da söylüyor.

17 Aralık sonrası bir insan FETÖ’nün kuracağı partinin istişare toplantısına niye katılır, niye orada tam da onların isteklerine uygun bir üslupta “AKP bir proje partisidir” başlığı altında Abdullah Gül’den Tayyip Erdoğan’a, Devlet Bahçeli’den Deniz Baykal’a kadar iç içe geçen bir halkanın tasvirini yaptırır.

Dilipak’ın yaptığı konuşmayı Ali Bulaç’ın yanı sıra Ecevit Hükümeti döneminde bakanlık yapan Aydın Tümen de doğrulamıştı.

Abdurrahman Dilipak’a bu teklif gelene kadar nasıl bir yakınlık bağı kurulmuş da teklif etme cesaretinde bulunulmuş araştırılmalıdır.

Aracılar kimlerdir, o teklif yapıldığında kimler vardı, sonrasında görüşmeler devam etti mi, hepsi araştırılmalıdır.

17 Aralık sonrası Abdurrahman Dilipak’ın FETÖ’nün kurduğu Merkez Partisi’nin istişare toplantısında ne işi vardı, o da sorulmalıdır.

Graham Fuller’in Dilipak’a siyasi liderlik teklifinde bulunması üzeri kapatılacak bir anekdot olamaz.

Dilipak, Abdullah Gül’ün 55 milletvekiliyle parti kurma hazırlığında olduğunu da yazmıştı.

Yazılarının AK Partili kişiler tarafından paylaşılması da ilginç geliyor bana.

Üzerinde düşünülmesinde yarar var!

O tarihte söylemiş de kimse inanmamış, kimlere söylediği de belli değil.

1993 yılında Yörünge Dergisi’nin kapağından da duyurmuş, “Americano İslam geliyor” başlığını atmış, yazının içeriğinde Fuller’in teklifi yok, o tarihlerde herkesin benzer yorumu var, sanki diyaloğun ayrıntıları yazılmış gibi sloganla üzeri kapatılıyor.

1991 yılında CIA Direktörü Fuller, Dilipak’tan FETÖ’nün siyasi ayağını örgütlemesini istemişse, FETÖ’nün askeri, yargı, sermaye ve diğer meslek gruplarını da kendi örgütlemiştir.

Dilipak’a yapılan teklifin sonrasını öğrenmek istiyoruz. Savcıları göreve davet ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar