1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. FETÖ'nün Konya siyaset imamı Abidin Gürsoy hangi siyasilere imamlık etti?
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ'nün Konya siyaset imamı Abidin Gürsoy hangi siyasilere imamlık etti?

A+A-

Konya'da FETÖ'nün siyaset imamının Avukat Abidin Gürsoy olduğu ifade tutanaklarında deşifre edildi.

Ne Savcılık Makamı, ne Mahkeme Başkanı ve Üyeleri, ne de FETÖ Davası'nın müştekileri Abidin Gürsoy'a "Hangi siyasilere imamlık yaptığını" sormadı.

Abidin Gürsoy'un telefon kayıtları incelendiğinde hangi siyasilerle irtibat içinde olduğu açığa çıkacaktır.

FETÖ Davaları'nın hiçbirinde siyaset imamları deşifre edilmemiştir, sadece Konya'daki siyaset imamının kim olduğu bilindiği halde üzerine gidilmemiştir ya da gidilememiştir.

Abidin Gürsoy'un siyaset imamlığı ve siyaset şeması çözüldüğünde bütün illerdeki siyaset yapılanmasının çözülmesi gerçekleşecektir.

Abidin Gürsoy hangi siyasilere imamlık yapmıştır?

Konya halkı bu soruyu gündemine almalı ve gündeminden de düşülmemelidir!

Ulusal basın sürekli FETÖ'nün siyaset ayağına dokulmadığından yakınıyor, bazı siyasiler aynı dertten muzdarip görünüyor, bazı sivil toplum örgütleri de aynı soruyu soruyor, Konya'da bir siyaset imamı deşifre edilmiştir, haydi alın gündemlerinize de samimi olduğunuzu görelim!

Av. Mehmet Şamil Şenalp’in  01.07.2016 tarihinde KOM’a verdiği ifadede Konya’nın siyaset imamının Av. Abidin Gürsoy olduğunun itirafı var.

23 Ağustos 2017 tarihli, “Konya'da FETÖ'nün Siyaset İmamı "PAŞA mı?” başlıklı yazdığım yazıda ifade tutanağının ilgili bölümünü yayınlamıştım.

Şamil Şenalp’in beyanından buyana tam 3 yıl, benim hatırlatmamın üzerinden de 2 yıl geçmiş,

Mehmet Şamil Şenalp’in 01.07.2016 tarihli ifadesi: “…Tahminen 2012 – 2013 yıllarında avukatlık mesleği dışından öğretmen olduğu söylenen Sabit Kod adlı şahıs Konya’nın da içinde olduğu Antalya, Adana, Mersin, Karaman, Aksaray ve Isparta gibi illeri de kapsar şekilde bölge abisi olarak atandı, Abidin GÜRSOY’un görevinin böylece sona erdiği söylendi. Bu süreçten sonra Abidin GÜRSOY’un kendisinin siyasetten sorumlu olduğunu söylediğini hatırlıyorum. Denge Hukukçular Derneğine gidip gelen avukatların önceki HSYK döneminde hakim savcı alımlarında etkili olduklarını, bağlı avukatların hakimlik savcılık sınavına girmelerinin teşvik edildiğini biliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar