1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Fonlanan onursuz gazeteciler!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Fonlanan onursuz gazeteciler!

A+A-

ABD’da bulunan Chrest Foundation Vakfı’nın, Türkiye’deki medya kuruluşlarına para aktarması tartışılıyor.

Alman Vakıflarının da benzer faaliyetler yürüttüğü biliniyor.

Sadece medya mensupları değil bazı komutanların, bürokratların Amerika tarafından maaşa bağlandığı mahkeme kayıtlarına kadar geçti.

Türkiye’de ulusal ve yerel basının kayıt dışı paralardan beslenmeyeni neredeyse yok denecek kadar azdır.

Mafya olan Sedat Peker kendi ekonomik refahını nasıl sağladığını açıklamayan bir alçaklıkla birçok medya mensubunun nasıl kayıt dışı paralarla beslendiğini açıkladı.

Bu ülkede fonlanan yargı mensupları, fonlanan emniyetçiler, fonlanan siyasiler, fonlanan bürokratlar, fonlanan sivil toplum örgütleri, fonlanan kanaat önderleri hep oldu, bundan sonra da hep olacaktır.

Seçimle gelinen kurumların ne zaman ki ulusal medyada dönen reklamları artmıştır, bilin ki yolsuzluk, zimmet, gasp gibi suçlarının medya tarafından yayınlanmaması için rüşvet fonlaması yapılmaktadır.

Amerika ve Alman Vakıflarının medyayı fonlamasının amacı kendi çıkarlarını korumak, ihtiyaç halinde fonladıkları basın mensupları ve medya kuruluşlarını kendilerine tetikçi kılmaktır, Türkiye’de ulusal ve yerel basın Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından resmi destek olarak her ay Basın İlan Kurumu tarafından fonlanır ama bu destek Amerika ve Alman Vakıfları gibi medyayı kontrol altına aldırmaz.

Amerika terör örgütlerine gözümüzün önünde silah sevkiyatı yapar, medya kuruluşlarına para aktarır, kendi çıkarlarını korumak için onursuz insanları yemler, onlar da bu ülkede utanmadan demokrasi çığırtkanlığı yapar.

Katliamcılar katılımcı demokrasiden, kardeş katilleri barıştan, emperyalistlerin tasmalı köpekleri sosyalizmden bahseder, kimse de yadırgamaz.

Amerikan Vakıfları medya mensuplarını fonluyor da, Amerikan Vakıflarını Türkiye’den fonlayan kurum ve kuruluşlar yok mu?

Clinton Vakfı resmi web sitesinden kimlerin bağışta bulunduğunu yayınlıyor, Türkiye’den hangi kurumların ve şirketlerin bağışta bulunduğu gizli saklı değil.

Ruşen Çakır ağzını gere gere aldığı paranın savunmasını yapıyor. Yolsuzluk ve zimmete geçirmelerle basın mensuplarının ağzını kapatan, kemiklerini eksik etmeyen haysiyet yoksunlarına sorsan onlar da Amerikan Vakıfları’nın aktardığı paralara aynı tepkiyi gösterecektir.

Medya mensupları yönetim kurulu üyeliklerine atanarak da fonlanıyor. Arpalıklarda beslemeler eksik değil.

İktidarın fonladığı gazeteciler, Ekrem İmamoğlu’nun, Mansur Yavaş’ın fonladığı medya kuruluşları, hırsızların, zimmetçilerin fonladığı namus abidesi yazarlar yonca gibidir bu ülkede, biçtikçe daha gür çıkar!

Bir ay kadar önce Turkuaz (Atv, sabah) medya grubuna bağlı Lacivert Dergi'den aradılar. 15 Temmuz ve sivil inisiyatif üzerine bir yazı göndermemi istediler. "Şaibeli bir yayın organında yazmayacağımı, bunun da bir sivil inisiyatif kararı olduğunu" söyledim.

Benim de fonladıklarım var aslında, hakaret davalarından dolayı her ay hakaret ettiklerime kesintisiz para fonluyorum!

Önceki ve Sonraki Yazılar