1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Hamamönü'ndeki STK'lar pılınızı pırtınızı toplayın!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Hamamönü'ndeki STK'lar pılınızı pırtınızı toplayın!

A+A-

Hangi çağa atlarsan atla, hangi teknolojiyi kullanırsan kullan, bilinç, muvazene, tekamül, en önemlisi de hem meslek hem de insan ahlakı olmadıktan sonra!

***

Hamamönü'ndeki STK'lar!
Tabela astığınız, içi boş binaları en kısa sürede boşaltacaksınız. Belediyenin elden gitmesi sizleri de yerinizden edecek, kendi ceplerinizden yer kiralamak nasıl bir külfetmiş yaşama zamanı geldi. Oraları sol dernekler dolduracak, Muhsin Yazıcıoğlu'nun mezarını ziyarete gidenler bile, nasıl bir yere geldiklerine şaşıracak. Ağzınızı açacağınıza sandıklar açıldığında gözünü dört açsaydınız bu duruma düşmezdiniz!

***

Mansur Yavaş'ın iş takibi işi, hukuk zemininde gündeme getirilseydi, daha ilk gündeme geldiği zaman hukukçular ve sivil toplum örgütleri tartışmanın aktörleri olabilseydi, Mansur diye bir adam kalmazdı. Seçim dönemi gündeme getirilmesi adamı mağdur yaptı.

Mansur Yavaş'tan şikayetçi olan adam daha işbitirici bir tip. Kayseri Şekeri söğüşleyen şebekenin içinde şirketler, yargı mensupları olduğu gibi, belli ki siyasiler de var.

Hizmet alımı ya da yapılan iş bile açıklanamadı. Ayrıca Kayseri Şeker soyulurken Kayseri milletvekilleri, AK Partili siyasiler, Özhaseki'nin kendisi neredeydi? Kendi şehirlerinin alın terini birileri iç ederken, iktidar gücüne rağmen üzerine gidilmemişse, birlikte üzerine yatılmış anlamı çıkar!

***

Parti teşkilatlarının gençleşmesinden yanayım ama çoğunluğu gençlerden oluşturursanız, siyasi tarihçeyi aktaracak adam kalmaz. Türkiye'nin siyasi geçmiş hafızasını kendi ellerinizle teşkilatlardan uzaklaştırırsanız, siyaset bir ticari kuruluşa dönüşür.

***

Benim AK Parti'den önce bir siyasi parti geçmişim olmadı. Refah Partisi döneminde Konya'nın her hangi bir mahalle temsilcisi Türkiye'deki belediye başkanlarının isimlerini sayabilirdi. AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi bir arkadaşla konuştuk, kendi oturduğu mahallenin temsilcisi kim, bilmiyor. Mahalle temsilcisine de sorsan Konya'daki AK Partili belediye başkanlarının isimlerini bilmiyordur. İsim deyip geçmeyin, google araması yapmadan kimin kim olduğunu hafızalara yerleştirmek az bir zeka işi mi? El elin eşeğini ıslık çalarak ararmış, bizler üzerine bile binilmeyecek eşekleri bunca zaman bir de sırtımızda taşıdık!

***

"Beynini dağıtırım" dedim.
"Arkadaş kavgada bile beyne çalışıyorun" dedi.
Bütün sinirim geçti.

Önceki ve Sonraki Yazılar