1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Hepimize bir sözü var!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Hepimize bir sözü var!

A+A-

Bu ülkenin bedel ödeyen solcuları, bu ülkeye bedel ödeten CHP'nin limanına neden sığınır anlamış değilim.

***

Bir Müslüman bir şeyleri değiştirmez, değişim yönetimi ele geçirmek ve değiştirdiği yöneticiye benzemektir, Müslüman yönetimi yenileyen, yeni bir yönetim anlayışını gerçekleştiren insandır. Her Müslüman inkılapçıdır, yönetimi ve insan yaşamını yeniden inşa eder; kendisiyle, yönetilenler arasında da hiçbir fark yoktur.

***

Bir âmâyla, bir cahille, bir bedeviyle, bir tüccarla, bir fakirle, bir boşboğazla, bir eşkiyayla, bir çocukla, bir şairle, bir bilgeyle, bir haddini bilmeyen adamla birlikte vakit geçiren, onları eğiten, onlarla birlikte medeniyet devleti kuran insandır Hz. Muhammed (s.a.v.)

***

Hikayesini anlatarak duygulanan, duygulandıran insanlar, hikayesini anlattıklarına ne kendi benzemek ister ne de dinleyenler. Duygunun hakikatini iliklerine kadar hisseden insanlar, somut gerçekliğin içinde el ele tutuşsa da, birlikte bir hayatı paylaşsa da bir şey hissetmeden yaşar. İnsanı insan yapan duygularıdır, duygularını duyarlığa dönüştüren, kalbini, vicdanını, ruhunu aşkla besleyen, sevgi ve nefretini adaletle ölçülendiren insanlara eza da, cefa da günahlarının kefareti gibi gelir.

***

Şehit evi
Hepimize bir sözü var
Rahim olan Allah'ın rahmeti 
ebedi bir köşktür

sehit-evi.jpg

***

İnsanlar kimi seçeceklerini düşündükleri ve dert edindikleri kadar, hangi yoksulu, hangi düşkünü, hangi yolda kalmışı, hangi yetimi seçmeliyim diye düşünüp, dert edinseydi, kendilerinin en seçkin yerde ağırlanacaklarına inanmış olurlardı.

***

Onurlu yaşamak için bir dilim ekmek, bir yudum su da yeter insana, bütün fazlalıklarımız onurlarımızdan çaldıklarımızdır. Allah'ın emir ve yasaklarını dinlemekten kaçıyoruz, Allah'ın emir ve yasaklarının çiğnendiği yerlere koşarak gidiyoruz. Nefsimize hoş gelen ne varsa amel defterimiz elimize verildiğinde bizleri rezil rüsva edecek, Allah'ın hoşuna gidecek işler yapmak için vaktin daralması da söz konusu değil, her an o yüzleşme gerçekleşebilir!

***

Bir insanın rüku ve secdesi kime/kimlere/neyeyse Rabbi de odur.

***

CHP'nin HDP'yle yaptığı protokol anlaşma, iki siyasi partinin gizli ya da açık anlaşmasıdır. Bu kirli ittifakı sorgulayanlar, milletin açıkça 'bu adamı aday göstermeyin, bu adama oy vermeyiz' sözlerini niye dikkate almadılar acaba? En azından onlar işi sağlama alıp protokol imzalamışlar, siz bazı yerlerde milleti insan yerine bile koymadan aday dayattınız, anlaşmaya bile yanaşmadınız, bu milletin teröristlerin siyasi uzantısı kadar değeri yok muydu?

Önceki ve Sonraki Yazılar