1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Konya’nın Ömer’i kim?
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Konya’nın Ömer’i kim?

A+A-

AK Parti Genel Başkanı/Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ilçe ve illerde AK Parti Teşkilatlarına başkanlık yapacak kişiler için Genel Merkez yöneticilerine talimat verdi:  

Öyle isimler bulun ki, o ilin Ömer’i olsun. Sözüne güvenilen isimler olsun. Şaibesi olmasın. Gençlik kolları ve kadın kollarında da aynı şeyi yapın. Madem elimizde bir insan kaynağı havuzu var. Bunu değerlendirelim. O ilin ileri gelenlerine danışın, sorun. Göreve getireceğimiz kişi birleştirici unsurları taşısın. Ekipleşmelere izin vermeyeceğiz dedi.

Bu değerlendirmeler üzerinden düşüncelerimi apaçık paylaşmak istiyorum. Kendi baştan sona yanlış olan insanlarla işimiz olmaz. Erdoğan’dan vazgeçmeyeceğiz, yanlışlarından vazgeçireceğiz.

Her ilde Ömer bulmak için önce Erdoğan’ın ve parti yönetiminin Ebu Bekir olması gerekiyor.

Bu sözden şunu da anlıyoruz; kongrelerde bir seçim olmayacak, genel merkezin belirlediği isimlere oy verilecek, onlar başkan yapılacak.

Erdoğan üzerinden söylenecek o kadar çok eleştirimiz var ki, onları zaman zaman üst perdeden seslendirdiğimiz de oluyor; şimdi söz Erdoğan’ın ağızdan çıktı madem, bu sözün açık söylüyorum samimiyetine inanmamakla birlikte arkasında durulması gerektiğine inanıyorum.

Her ilde siyasetle ilgilenen, farklı dönemlerde siyasetin kanaat önderi olmuş kişilerin sayısı iki elin on parmağını geçmez, hepsinin de hırsları, hepsinde de eski günlerin özlemi var. Birleştirici unsur bunları birleştirmek olacaksa, şaibeyi, hırsı, kibri meşrulaştırmak olacaktır.

Birleştirici unsur olacak kişide adalet, inisiyatif, liyakat olduğu gibi, koordinasyon kabiliyeti olan, siyasi sivil ve resmi kurumları denetleyecek belirleyicilikte şahsiyet sahibi bir insan da olmalıdır.

Gerektiğinde Erdoğan’a rağmen bu sıfatları özne haline getiren, Erdoğan’ın dahi utanacağı bir yüzü taşıyan kişi olması gerekiyor, Erdoğan’ı ve parti tabanını utandıracak kişilerden kişisel yakınlık hatırası ne kadar yüksek olursa olsun uzak durulması gerekiyor.

Erdoğan gerçekleşecek yatırımla ilgili açıklamalarda bulunuyor, tamamlanacağı tarihi de önceden duyuruyor, söylediği gibi de belirlenen tarihten önce ya da o tarihte yatırımın açılış kurdelesi kesiliyor. Bu sözün de aynı şekilde yerine getirilmesini istiyoruz.

Hiçbir yatırım insan yatırımından daha önemli değildir.

Bekleyip görmeyelim, bu sözün arkasında durmalarına katkı sağlayan sözlerimiz ve duruşlarımız olsun, çünkü siyaset hepimizin kaderini belirliyor, kaderlerimize ortak olalım!

Konya’nın Ömer’i kim?

Başta il başkanımız Hasan Angı, Konya milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız ve partimize gönül veren kişiler bu sorunun cevabını aramalıdır!

Önceki ve Sonraki Yazılar