1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Konya'yı hatırlatan siyasetçiler yüreğimize kıymık gibi batmasın!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Konya'yı hatırlatan siyasetçiler yüreğimize kıymık gibi batmasın!

A+A-

AK Parti Konya İl Başkanlığı ilçe kongrelerinin tarihini hazırlamaya başlayacak.

Ne kadar ilçe başkanıyla yola devam edilecek, kaçı değiştirilecek yakın bir tarihte öğreneceğiz.

Öğreneceğiz diyorum, çünkü; bazı ilçelerin başkanlarıyla devam kararı kendilerine duyurulmuş.

İlçe başkanlarımızın her biri Ömer olmalı ki, bir Ömer aramaya, ilçelerin kanaat önderlerine bu ilçenin Ömer’i kim diye sormaya gerek duyulmamış.

2001’den buyana geliştirilen usul nasılsa, geleneğe dönüştürülen bir anlayışın değiştirilemeyeceğini, AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da biliyordur, o geleneğin mimarı kendisi çünkü!

Hiç hazzetmediğim bir kavram da olsa siyasete ilgi duyan insanların “Gazını almak” denilen ucube harf birleşimiyle artık kimsenin uyutulamayacağını, zamana uygun söylenen cümlelerin işe yaramayacağını başta Erdoğan ve Genel Merkez anlamalıdır.

Seçmen tabanının anlayışı değişti, görülmelidir.

Teşkilatların yenilenmesi gerekmeyebilir, teşkilatların toparlanmasını sağlayacak insanların yönetimde yer alması sağlanmalıdır.

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı bir sanayicidir, iş adamıdır, tacirdir, nasıl ki kendi kazancının hesabını yapıyorsa, partinin kazancını daha da önemsemelidir, en azından şu anda ilçeleri belirleme yetkisi kendisindedir ya da belirlenecek ilçe başkanlarını bölge milletvekilleriyle belirleyecek kudrettedir, en uygun adayın belirlenmesinde inisiyatif kullanmalıdır.

Bir İl Başkanının gerçek sorumluluğu kendi olsun ya da olmasın ardında milleti kucaklayacak teşkilatları kurmasıdır.

Konya siyasetini Beştepe’nin gölgesinde millet karşılığı olmayan insanlar dizayn edemez, etmesine müsaade edildiğinde seçmen sadece alternatifsizlikten dolayı oy verir ama muhalefetin keskin eleştirisi karşısında duvar olmadığı gibi eleştirilere zaman zaman su taşıyan duruma da gelir.

Gölgeler altında iş çevirenlerin bu millete gölge olmaması gerekiyor, verdikleri zararı tepeye taşıyacak cesaret taşınamıyorsa, gölge oyunlarına sınırlarımız içinde müsaade edilmeyen bir irade gösterilebilmelidir.

Bizim kimseyle bir sorunumuz yok, sadece sorumluluk duyduğumuz için burnumuzu bu işlere de sokmuyoruz, burnumuzun aldığı pis kokulardan rahatsızlık duyduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

2001 yılından buyana Konya’da karşılığı olan, insanların yüreklerini serinleten bir siyasetçi çıkmadıysa, çıkarılmadıysa teşkilatların sağlam temeller üzerine oturtulamadığından dolayıdır.

Nerdeyse birçok ilde adı söylendiğinde o ili hatırlatan belediye başkanları ve milletvekilleri oldu da, Konya’yı hatırlatanlar hep yüreklerimize kıymık gibi battı!

Önceki ve Sonraki Yazılar