1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Özhaseki istifa etmelidir!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Özhaseki istifa etmelidir!

A+A-

Hayatta ne kadar endişe ve keder taşırsanız ahirette o kadar varolacaksınız. Dünyasını oyun ve eğlence haline dönüştürenler ahirette eğlenemeyecek!..

***

Fikir özgürlüğü er ya da geç gerçekleşir, düşündüklerini ifade edebilme özgürlüğüne kavuşabilmek şahsiyet gerektirir!

***

Suçu kendinde aramayıp başkalarını suçlayanlar en büyük cezayı hakeden insanlardır. Hepimiz yalnız hesap vereceğiz, en çok da hesap sormadıklarımızdan hesaba çekileceğiz. Burun kıvırdığın ne varsa burnunu sürtecek!

***

Tayyip Erdoğan içinde bulunduğu teşkilatta çalışarak bir yerlere geldi, kimse çalışmadan kimseye 'sen ne başarılı bir insansın, benden daha iyi bu işi yaparsın' diyerek koltuğu devretmez. Erdoğan'dan kadroları degiştirmesini bekleyenler laf üretmeyecek, önce iş üretecek. Üretilen iş siyasette karşılık bulmasa bile kamuoyunda karşılık bulur.

***

Futboldan anlamam ama boş kaleye gol atamayacak kadar geri zekalı da değilim, pisburun bile iş görür, adayların bazıları gölü de Erdoğan atsın diye bekledi.

***

Abdulah Gül, 'ittifak sağlansaydı çatı aday olurdum' dediği gün kendini bitirmiştir.

***

İstanbul seçmenlerinden birkaç kişi sandık tutanaklarını değiştirenlerle -resmi evrakta tahrifat yapanlarla ve nitelikli dolandırıcılık yapanlarla- ilgili suç duyurusunda bulunmalıdır. Bu işin kesin çözümü budur, bir sonraki seçimlerde hiçbir partili sandık başkanı bu işe yeltenemez. Cezası ağırdır, memuriyetten ihraç edilmesini ve hapis cezası almasını sağlayacak kadar ağır hükümleri vardır. FETÖ ve PKK bağlantısı tespit edildiğinde örgüte de girer. Bütün partiler benzer yola başvurduğu için sayımlar yenilenmekte, maddi hata basitliğinde cezai müeyyide gerektiren milli irade yolsuzlukları kapatılmaktadır.

***

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı/Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'ye yakışan Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmesidir. Ankara'yı kaybeden bir insanın o makamda oturması nasıl içine siniyor anlamış değilim, imtiyazı korumak, insana onurunu kaybettirmemelidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar