1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Sezen Aksu'ya selam, Muharrem İnce'ye ceza!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Sezen Aksu'ya selam, Muharrem İnce'ye ceza!

A+A-

Müjde Ar, 2009 yılında NTV’nin “Güzel Haberler” programının sunucusuydu.

O programların birinde anlatıyor.

Konu Sezen Aksu’ya geliyor.

Sezen Aksu için “Üç kadehi içtikten sonra telefon numarasını veriyor, 4 kadehi içtikten sonra da başbakanı arıyor” diyor.

Nasıl aradıklarını da anlatıyor.

Bayramda Sezen’le beraberdik, evine gitmiştim. Neyse iki-üç kadeh içtik, bu sefer bu bana dedi ki; ‘Bana bak bu Kürt meselesi çıkmaza girdi, hadi gel Başbakan’ı bu sefer beraber arayalım.’ O an irkildim. ‘Aman’ dedim ‘Emine Hanım kızmasın.’ Sezen ‘Yok o bana alışkın. Veriyor hemen telefonu’ dedi. Hakikatten ikide bir Başbakan’ı arıyormuş.

Kendi aralarında ne tür espriler yaptıklarını düşünün artık. Canları sıkıldıkça arayabildikleri bir Erdoğan var.

Telefonla aradıkları bilgisini Yeni Şafak gibi gazeteler de doğruladı.

Sezen Aksu’nun “Şahane bir şey yaşamak” şarkısında Hz. Adem ve Havva’ya cahil demesi 4 yıl sonra fark edildi ve gündem oluşturdu. Aksu’nun Hz. Adem’le sorunu yeni de değil, “Adem olan anlar” şarkısında da benzer göndermeler var.

Sezen Aksu diyor ki; iyi ki Adem’le Havva o yasak meyveyi yedi. Cennet’te olsaydık ne içki içebilirdik, ne zina edebilirdik, ne vur patlasın çal oynasın yapabilirdik. Kadın haram içinde yaşamanın mutluluğunu o haram meyveyi yemeğe bağlıyor. Adem’e de Havva’ya da şükran duyuyor. Hz. Adem’in tevbesi, pişmanlığı yok hayatında. Mustafa İslamoğlu gibi yazarlar da büyük alim Sezen Aksu’nun tefsiriyle bir çıkış yolu buluyor kendi yaşantılarına uygun düşsün diye(!)

Cumhurbaşkanımız Erdoğan önce “Dil kopardı” sonra yanlış anlaşıldığını söyledi, Sezen Aksu’yu selamladı.

Nereye geri adım atmasın, dördüncü kadehten sonra arar kadın, bir ayyaşa ayar da veremezsin.

Erdoğan’ın karşısında CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olan, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce 2016 yılında yaptığı bir konuşmada Erdoğan’a “Cahil” demiş. 6 yıl sonra görülen davanın savcısı yaptığı mütalaada 4 yıl 8 ay hapsini istemiş.

Bir Cumhurbaşkanı aynı zamanda parti genel başkanlığı yapıyorsa bu tür sataşmalara muhatap olur. Cumhurbaşkanlığı makamını parti genel başkanlığı makamına gölge yapmak da mümkün değildir.

Muharrem İnce de alkol kullanıyor, 4 kadeh de o atsın arasın Cumhurbaşkanını!

Hz. Adem’e cahil diyen kafayı çeksin arasın, Cumhurbaşkanına cahil diyen 5 yıl hapisle yargılansın!

Sayın Cumhurbaşkanım!

Bu ülkede adam vuran 5 yıldan az ceza aldığında hapse giriş çıkış yapıyor, bir gün bile yatmıyor. Hakaret edenler mükerrer suçtan hapiste yatıyor.

Yargı paketleri tek tek meclise geliyor. Birine “Cahil”, bir başkasına “Alçak” diyen hapiste yatıyor, adam vuranlar ellerini kollarını sallayarak sokaklarda geziyor. Mükerrer suçlarda bir düzenleme yapılmalıdır.

Bu adalet değil!

Ayıptır, Muharrem İnce’nin davasını da geri çekin!

Önceki ve Sonraki Yazılar