1. YAZARLAR

  2. Doğan Hisar

  3. Sosyal devlet ve bilim, Erdoğan'la hayat buldu!
Doğan Hisar

Doğan Hisar

Yazarın Tüm Yazıları >

Sosyal devlet ve bilim, Erdoğan'la hayat buldu!

A+A-

Kim kırılmış, darılmış, küsmüş, yorulmuş, alınganlık göstermişse gönüllerinin alınması gerekiyor.

Her seçim önemliydi ama bu seçim hepsinden daha önemli.

Önceki seçimler millet iradesinin önündeki engelleri kaldırmak için önemliydi, şimdi de kaldırılan vesayetleri korumak için önemli bir seçim sürecine giriyoruz.

Türkiye birçok badireleri AK Parti iktidarında atlattı.

Biz devlet ve millet kaynaşmasını Cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez yaşıyoruz.

Hiçbir kurumsal güce sığınmadan, hiçbir dayatmanın tetikçisi olmadan, sadece milletin iktidara taşıdığı bir siyasi parti, dünya devletleri içinde de ülkesine prestij kazandırdı.

Kendi toprakları üzerinde terör örgütlerini temizlediği gibi, sınır ötesi operasyonlarla hem ülkesini korudu hem de güvenlik çemberi oluşturdu.

O kadar aşağılık bir dil kullanıyor ki, dindar insanların devlet yönetiminde bulunmasını içlerine sindiremeyen gerici, yobaz, cahil kitleler, AK Parti’nin en fazla bilime ve bilimsel çalışmaya değer verdiğini dahi göremiyor.

Uydudan telekomünikasyona, sihalardan tanklara, yerli otomotivden bor fabrikasına, petrol ve doğalgaz aramalarına varana kadar bu iktidar döneminde yapılanları ve yapılmakta olanları görmek istemiyorlar, kirlenmiş ağızlarıyla duadan, kadercilikten medet uman bir algı geliştirmenin cehaletini yaşıyorlar.

Hızlı tren, duble yollar, Marmaray, konut hamleleri, statlar, gençlik merkezleri, köprülü kavşaklar, parklar, bahçeler…

Sosyal devlet olmanın sorumluluğunu yerine getiren bir iktidar; yaşlı maaşı, dul yetim maaşı, bakım maaşı, özürlü maaşı, dar gelirlilere bağlanan maaşlar… Hepsi AK Parti iktidarında gerçekleşti.

İnsanların doğuştan kazandıkları özgürlükleri kısıtlayan önceki iktidarların zulüm ve baskıları da AK Parti döneminde kaldırıldı.

İnsanların inanç özgürlüğü de AK Parti döneminde nefes aldı, kendini özgürce yaşattı.

PKK, FETÖ ve marjinal terör örgütleri Kılıçdaroğlu ve yamaklarına bel bağlıyor, kimin kimlerle olduğuna bakılması gerekiyor.

Erdoğan kazanmak için değil kazandırmak için siyaset yapan bir liderdir.

Ne güzel söylemiş Yunus Emre!

Halimi arzetmeye bir merd-i irfan isterim.

Önceki ve Sonraki Yazılar