1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Süleyman Soylu'nun idrakini açacak birkaç soru!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Süleyman Soylu'nun idrakini açacak birkaç soru!

A+A-

Mehmet Metiner'in Süleyman Soylu'ya sadece şu soruyu yöneltmesini çok isterdim:

-Sayın Bakan, Bakanlığınız boyunca bir kez olsun 81 ilin Terörle Mücadele (TEM) ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Müdürleriyle toplantı yaptınız mı?

FETÖcülerin ve PKKlıların ifadelerini alan polis arkadaşlarınızın savcılıklara gönderdiği, savcıların da iddianamelerde sıraladığı sanık, tanık ve bilgilendirme ifadelerinin nasıl yok sayıldığını, bazılarının dosyalara bile alınmadığını biliyor musunuz?

Gerçekleştirilen operasyonlarda etkisizleştirilenlerin sayısını açıklamak değildir bakanlık, kimlikleri tescilli FETÖcülerin yargıyı nasıl etkisizleştirdiklerini görmek, kavramak ve tedbir almaktır!

FETÖcülerin nasıl serbest bırakıldığını, serbest kalanların nasıl yurtdışına kaçtığını yazdığım yazılardan dolayı, 3 ağır ceza hakimi, bir de savcı hakkımda hakaret ve ceza davaları açtı.

Aziz Yıldırım'ı, tutuklu olduğu dönemde sorguya çeken Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu Üyesi FETÖcü firari sanık Av. Memduh Oğuz'un nasıl serbest bırakıldığını, bu kararın “Memduhçuğum bizden bu kadar, Sana güle güle” başlıklı yazıda kaçmasına fırsat tanındığını yazdım. Dediğim gibi de oldu, adam Amerika’ya kaçtı.

Kaçtığı bilindiği halde, 15 Temmuz sonrası mahkeme savcısının Oğuz'un yakalanması talebine karşı, "Yeni bilgi ve belge sunulmadığı için yakalanmasını gerektirecek bir durum yoktur" şerhini düşen hakim hakkında yazdığım "O şerhi nasıl düştün Allahsız!" başlıklı yazıdan dolayı 1 Yıl 2 Ay hapis cezası aldım. Hükmün gerçekleşmesi sonrası hakkımda yakalama kararları çıkarılmıştı.

Süleyman Soylu'nun bakanlığına bağlı polisler utanmadan, arlanmadan hakkımdaki yakalama kararının "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten dolayı olduğunu" söyleyerek, evimi de, ablalarımın evlerini de, arkadaşlarımın evlerini de gece yarısı operasyonlarıyla bastı.

Bu kimlerin üslubuna benziyor?

Durumu Konya İl Başkanımız Hasan Angı'yla paylaştım, sonrasında emniyetçi polisler özür diledi.

Sayın Bakan televizyon kanallarında maval okuyor.

Sen daha bir kez olsun FETÖ Çatı Davaları'nın dosyalarının kapağını bile açmamışsındır.

FETÖcülerin hepsi beraat etti, o kelle koltukta FETÖcülerin ifadelerini alan polisler istenildiği anda FETÖcüler tarafından haklarında suç duyurusu yapılabilecek duruma geldi.

Öyle özel harekatla dağ başında poz vermekle olmuyor terörle mücadele, sen kendi teşkilatının yakaladığı teröristleri elinden kaçıran adamsın!

Önceki ve Sonraki Yazılar