1. YAZARLAR

  2. Doğan Hisar

  3. Temayül yoklamaları sizin şahsiyetinizdir!
Doğan Hisar

Doğan Hisar

Yazarın Tüm Yazıları >

Temayül yoklamaları sizin şahsiyetinizdir!

A+A-

Teşkilatlar güven sarstıkça, AK Parti Genel Merkez bütün yetkileri Ankara’da topladı.

2004 Yerel seçimlerinde Gümüşhane Belediye Başkan Adayının adaylık başvurusu Gümüşhane İl Başkanlığı tarafından YSK’ya teslim edilmedi, AK Parti Gümüşhane’de seçimi kazanacak durumda olduğu halde aday gösteremedi.

Meram ilçesinde de bazı meclis üyelerinin yerlerinin değiştirildiği iddia edilmişti o günlerde.

Asıl Gümüşhane olayı AK Parti Genel Merkez’e bir ders oldu, aday listelerinin YSK’ya teslim işlemleri Genel Merkez tarafından yapılmaya başlandı.

Hasan Celal Güzel’in Yeniden Doğuş Partisi’nin girişinde, “Bu partiye hırsızlar giremez” yazısı yazıyordu.

Yeniden Doğuş Partisi’nin kongresinde delegelerin satın alındığı görüldü, parti Cem Uzan’a geçti, Yeniden Doğuş Partisi’nin ismi Genç Parti olarak değiştirildi.

2007 Genel seçimlerinde, rakip bir partiden birinci sıra milletvekili adayı olan bir adam, Recep Tayyip Erdoğan’a verdi veriştirdi, 2011 Genel Seçimlerinde AK Partiden milletvekili aday adayı oldu, temayül yoklamasında birinci çıktığı gibi ikinci sırada olanla arasına iki kat fark attı.

Bize, AK Parti teşkilatlarının da satın alınabileceğini gösterdi.

Temayül yoklamalarının halk tabiriyle “Gaz almak olduğu” söylenir, doğrudur, o noktaya teşkilatlar getirdi, adam gibi yoklamalar yapılmış olsaydı, teşkilat başkanları milletvekili belirlenmesi sürecinde söz sahibi olabilirdi.

Nasıl olsa harman zamanı, kopar koparabildiğin kadar, bir de oy verilecek kişinin istihdam imkanı varsa, bu bağ zamana yayılacak bir ilişkiyi de getiriyor.

Kimse alınıp gücenmesin, vekillerin belirlenmesi teşkilatlara bırakılsa “Parayı veren düdüğü çalar” durumuna getirilir.

Bu ahlakı Genel Merkez’in halka halka taşıması gerekirdi, orada da aynı hikayeler daha da büyüyerek devam etti.

AK Parti kurulduğunda çeki-senedi dönenler parti yönetimlerine alınmıyordu.

Sonra AK Parti Hükümeti’nin Bakanlığı tarafından “Nitelikli dolandırıcılık” suçlamasıyla yargılatılan adam, milletvekili yapıldı.

Temayül yoklamaları önemliydi, yine önemli, karşılığı olmasa dahi teşkilatlarımızın kimleri tercih ettiği anlamında önemlidir, onurlu insanları yazın, onurlarınızı ayakta alkışlatın bizlere.

Sizin yazdıklarınızı Allah da yazıyor, unutmayın!

Önceki ve Sonraki Yazılar