1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış!

A+A-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçiminin yenilenmesi kararı aldı.

Bazı kişiler neden ilçe belediye başkanlık seçimlerinin yenilenmediğini merak ediyor olabilir.

İlçelerde şaibeli oy farkı seçimleri etkileyecek durumda olmadığı için kararın sadece Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimiyle sınırlı tutulduğu anlaşılıyor.

Maltepe ve Büyükçekmece ilçelerinde seçim yenilenebilir.

Çünkü 225 civarında sandık kurulu başkanının ve 3 bin 500 dolayında sandık kurulu üyesinin kamu görevlisi olmaması, seçim sonucunu etkileyecek durumdadır, sandık başkanlarının ve sandık kurulu üyelerinin büyük bir çoğunluğunun bu ilçelerde görevlendirildiği tespit edilmiştir.

Ayrıca 22 sayım döküm cetvelinin boş, 101’inin ise imzasız oluşu iptal gerekçesinde yer aldı.

Mağduriyet üzerinden bir algı oluşturulması süreç içerisinde iyi anlatılabilirse ters tepecektir.

Bu seçimin esas mağdur edileni Binali Yıldırım’dır.

CHP ve HDP’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen sandık başkanlığı ve sandık kurulu üyelerinin seçmen iradesini gasbetmesi ideolojik karşıtlığa kurban verilmemelidir.

Ayrıca ortada resmi evrakta tahrifat ve organize bir suç vardır, adı geçen sandık başkanları ve sandık kurulu üyeleri hakkında yargı süreci acilen başlatılmalıdır.

İstanbul gibi dünya şehrinde seçimlere kim kirli ellerini bulaştırmışsa cezalandırılmalıdır.

İstanbul İl ve İlçe Seçim Kurulları hakkında da bir tahkikatın başlatılması gerekiyor, siyasi organizasyonun bir ayağı da devletin kurumlarında bulunan seçim kurulu başkanlıkları ve personelleridir.

Türkiye’de bir gerginliğin olduğunu, oluşturulmaya çalışıldığını kimse inkar edemez. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın sadece dilinde kamplaştırıcı ifadeler olmasına rağmen, özellikle CHP ve HDP gerginliği sokak eylemlerine de taşımış, ülkemizin milyar dolarlarca zararına sebep olmuşlardır.

HDP’nin PKK’nın siyasi uzantısı olması yanında, CHP’nin hem PKK hem de FETÖ’ye hamilik yapacak duruma gelmesi hiçbir tepkiyi meşru kılamaz.

CHP seçmeni Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı üzerinden oy devşirecekse, devşirme terör örgütlerini kanatlarının altına alan CHP’ye karşı Erdoğan’dan daha çok tepki göstermelidir.

Son 5 yılda CHP siyasi tarihinde silinmeyecek sahiplenmeler üstlenmiştir, adete CHP parti merkezi terör örgütlerinin üssü haline getirilmiştir.

YSK'nın kararına tepki gösteren şovmen, stendapçı, sanatçı, artis, aktör ve meşhurların hepsi taraf olmanın tepkisini göstermektedir, hiçbiri ne gerekçeli kararı ne de çalınan oyları umursamamaktadır, bunların sahne alışkanlıkları sosyal medyada da revaç bulmaktadır. Seçimin neden iptal edildiğini sorsanız hiçbiri gerekçe söyleyemez, maalesef alkışlayanlar olduğu sürece karşılıklı minnet duygusu devam edecektir. Cehaletin üzerini bu ülkede hep meşhurluklar örtmüştür.

Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, kirli propagandaları sandık boğacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar