1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. En erken İslamcılar ölür hayatta!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

En erken İslamcılar ölür hayatta!

A+A-

Ne zaman bir İslamcı doğsa

ya çocuk yaşta ölür

ya da gençliğinin baharında

İslamcıların ömrü uzun olmaz, olgunluk yaşına erişmeden ölür her İslamcı.

Bir İslamcı on sekizinde doğar, yirmi beşinde doğar, kırk yaşında doğar, hiçbir İslamcı daha ana rahminden düşmemiştir kollara.

Anne babaları gibi onlar da geç gelmektedir dünyaya.

Kaç İslamcı, yirmisinde doğmuş çocuk kaybı acısı yaşadı yüreklerimiz, kaç kırkında doğmuş bir İslamcının şan kurşununa isabet ettiğini gördü gözlerimiz, kaç elli yaşında daha on yıllık bir İslamcı çocuğun makam darağacında sallandığına tanıklık etti umutlarımız. Kaç yetmişinde ahiret yolculuğuna azık yapma yaşında olan yirmi yıllık İslamcının para tabutuna sarıldığını duydu kulaklarımız.

Biz her gün Allah’ın her günü birkaç yıllık İslamcıların, on yıllık İslamcıların, yirmi yıllık İslamcıların ölümünü gördük, hiçbirinin de cenaze namazı kılınmadı; intiharların Cami avlusunda yeri yoktu çünkü.

Sofraları zengindir İslamcıların, en zenginlerin sofralarından daha zengindir, bir gün Fatiha, diğer gün Bakara, öbür gün Al-i İmran, sonra Nisa, Maide, En’am, A’raf, Enfal, Tevbe

Her gün tıka basa doyurur kendini her İslamcı, yediklerini taşıyamaz, yüklerinin tevbesini de yapmaz.

Her İslamcının ilk yürüyüşü hatırlanır, koşturmacaları hatırlanır, belini doğrultup ayaklarının üzerinde duracağı anda, yeniden doğuş yataklarına dönerler, kendileri gibi olanlarla bazen kıssalar paylaşılır, bazen anılar…

En kısa ömürlü insanlardır İslamcılar.

Cennet düşlerini Dünya’da yaşamaya başlayan insanlardır İslamcılar.

Dünyanın en güzel nimetlerine de kavuşurlar İslamcılıklarının son baharında hurilere de.

Her biri kaç çocuk büyütmüştür İslamcının, her biri kaç gencin dünyasında bir sahabe hayranlığı uyandırmıştır, her biri kaç çocuğun Hz. Yusuf’la, Hz. Musa’yla, Hz. Muhammed’le tanışmasına vesile olmuştur, her biri onlar gibi bir hayata kendilerini adayamasa da.

İslamcıların yaşadığı çağda çocuklarına koydukları isimlerden anlarız İslamcıların yaşadığını.

Kendi çocuklarımın isimleri düşüyor aklıma; Zeynep Betül; Hz. Hüseyin’in kardeşi. Şükrü Nuh, Nuh Peygamber; Muhammed Emin, Peygamber Efendimiz. Yaşadığım çağda ismini koyabileceğim bir İslamcı adı olmaz mı?

Şehitlerimiz bile tercüme kitaplar gibi, ithal.

Keyfe keder mevzular...

En çabuk İslamcılar ölür hayatta. 05.05.2015

Önceki ve Sonraki Yazılar