1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Sahicilik can çekişecek duruma geldi
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Sahicilik can çekişecek duruma geldi

A+A-

güller açmış yanağında
nisan'da zemheri soğuğu
bahar olsa ne fayda
don vurdu

***

Bir şeyi ne kadar seviyorsan o kadar sevdirirsin. Bir şeyden ne kadar nemalanmak istiyorsan o kadar çığıtkanlık yaparsın. Bir şeyden ne kadar endişe duyuyorsan o kadar korursun. Bir şeyden ne kadar korkuyorsan o kadar kaçarsın.

Denizin iç suları dingindir, kıyılardır hep dalgalı olan, içerdekiler senin kadar ses vermiyorsa, sahada oynayan oyuncu değil, tribünlerde tezahürat atan taraftarsın!


Keşke futbol taraftarı kadar bir tavır geliştirecek durumda olsaydık. Taraftar alınacak oyuncudan, çalıştıracak teknik direktöre kadar her şeyi konuşur, hakem hatası olmayan yenilgilerde takım taraftardan çekinir, taraftar takımdan değil.

***

Bu ülkede PKK'lılar, FETÖcüler yargılanıyor, onların davalarına müdahil olmak yürek ister, dayı üzerinden dayılanmak nümayişten başka bir şey değildir.

Konya'da 2015'te açılan FETÖ Davası'na kendi inisiyatifiyle müdahil olmak isteyen tek bir avukat çıktı, Mehmet Arık’tı, O'nu da mahkeme başkanı reddetti.

***

Siyasi referanslarla kurum avukatlığı yapanların kamu malını koruyan hiçbir suç duyurularına tanık olmadım.

Hem kurum avukatlığı yapan hem de kendilerine emanet edilenleri zimmetine geçiren avukatlar olduğunu biliyorum ama.

Herkes her şeyi bilir, herkes kendine fayda sağlamayacak hiçbir işe de yanaşmaz.

***

FETÖ artığı adamlar FETÖ analizleri yapar, FETÖ karşıtları da onların paylaşımlarından beslenir; Adnan Oktar’ın tezgahından geçen züppeler siyaset tanımlaması yapar, işaret parmaklarını gözümüze sokacak duruma gelir, kanal kanal dolaştırılır; tiyatral nutuk atan insanların oyunculuğuna alkış tutulur; konjonktürel artisliklere prim verilir; sahicilik can çekişecek duruma geldi, bütün toplum ümüğüne çökmüş durumda!

Önceki ve Sonraki Yazılar