1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü Kılıç

  3. Bir Leyla Şahin Usta var!
Ahmet Şükrü Kılıç

Ahmet Şükrü Kılıç

Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Leyla Şahin Usta var!

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta 6 Mart’ta twitter hesabından bir video paylaştı.

Video paylaşımının üst yazısında da; “4. sınıf öğrencisi kızımız, kendi isteğiyle taktığı başörtüsü yüzünden ‘diğer öğrencilere kötü örnek olacağı’ gerekçesi ile okuldan çıkarılıp güvenliğin önünde bekletiliyor. Bir eğitimcinin bu karanlık ve cahil zihniyeti taşıyor olması kabul edilemez. Konunun takipçisi olacağız.” demiş.

7 Mart’ta yayınladığı aynı video görüntüsünün üzerine bu kez “Öğrencimize bu mağduriyeti yaşatan idareci ve öğretmen il müdürlüğümüz tarafından açığa alınmıştır.” yazdı.

Benzer bir açıklama daha önce de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı.

Usta siyasetçi konunun takipçisi olacağını söylemiş, sonra da gereken yapılmış.

Twitter paylaşımının altına yüzlerce yorum yazılmış.

Benim bir yorum dikkatimi çekti: “AK Parti iktidarda değil mi?

Bir milletvekili hem de Genel Başkan Yardımcısı şikayetçi olma makamında olmadığı gibi, bu tür olaylarda kamuoyu oluşturma sorumluluğu da taşımaz, bu yaklaşım sorunlu bir yaklaşımdır.

Vatandaşlar yazabilir, kendisine duyurabilir, o da sıfatının hakkını verme sorumluluğunu gösterir.

Her dönem işgüzarlar çıkacaktır, birkaç yerde benzer olayın yaşatılması 28 Şubat’ın yaşatılmakta olduğu yorumlarını bir vekile yorum olarak atılabiliyorsa, bu mağduriyet üzerinden bir kahramanlık değil çıksa çıksa ancak bir utanç çıkabilir!

AK Parti’nin semboller üzerinden siyaset yapma devri de kapanmıştır, sembol kontenjan dönemleri de kapanmak zorundadır.

Yapılacak şey bellidir, gereğini yapar geçersin, şikayetçi olmak iktidar olmakla muktedir olmak tartışmasını diriltmekten başka bir şeye yaramaz.

Biz Konya’da yaşıyoruz, o kadar mağduriyetleri dillendiriyoruz, dahası o mağduriyetlerin içine dalıyor, bilerek isteyerek mağdur edenler tarafından mağdur edilecek duruma geliyoruz, yolsuzlukların, talanların, zimmete geçirmelerin, evrakta sahteciliklerin, girilmeyen ameliyatlardan alınan paraların hesabını soruyoruz, hanımefendi “Doktor” sıfatını kullanmayı hiç ihmal etmiyor, hastanelerdeki devletin parasını cebine indirenleri görmüyor ama!

Adam hala görevinin başında, açığa alınmayı bırakın, şikayetçiler üzerinde mobbing uygulamaya devam ediyor.

FETÖ zaten bu şehirde kimseyi mağdur etmediği için, o konuya girmiyorum bile(!)

AK Parti İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta’ya nasıl insan haklarının ihlal edildiğini, nasıl alın terlerinin zimmete geçirildiğini anlatabiliriz, tabii ki “İnsan Hakları” diye bir sıfatın temsilciliğini yapabilecekse!

Önceki ve Sonraki Yazılar